Sublimační tisk, fotodárky

hrníčky, puzzle, polštáře, textil, magnetky, podložky pod myš, plech

Princip sublimačního tisku

Používá se při potisku textilií z polyesteru nebo jeho směsí, zejména sportovních dresů, hrnků, polštářů, speciálních triček nebo reklamních předmětů. Při sublimačním tisku se motiv vytiskne pomocí speciální tiskárny na přenosový papír, který se následně umístí na produkt a fixuje v tepelném lisu. Sublimační tisk dosahuje výrazných a stálých barev. Tisk je odolný i vůči praní při vysokých teplotách. Určitou nevýhodou je omezení na polyestrové materiály a fakt, že pro zachování původní barevnosti motivu je nutné aplikovat sublimační tisk pouze na bílý materiál.

Výhody sublimačního tisku:

K sublimaci se využívají inkousty citlivé na teplotu, schopné přenosu na speciální papír. Po zaschnutí motivu na přenosovém papíru se sublimační inkousty zahřátím v termolisu mění na plyn, který má schopnost spojovat se s polyesterovými nebo akrylátovými povrchy různých materiálů. Touto metodou vyrobené motivy jsou extrémně odolné proti otěru, protože obraz není pouze na povrchu, ale obarví potiskovaný materiál do hloubky.

Katalog reklamních a dárkových předmětů pro sublimaci (pdf)

Kontaktujte nás

Zaujala vás naše práce, potřebujete nezávaznou cenovou kalkulaci nebo s námi chcete spolupracovat?

Rebel Art

Provozovna:
Nová ulice 143/2, 664 47 Střelice u Brna

Fakturační a korespondenční adresa:
Kozí strana 791/18, 664 47 Střelice u Brna

rebelart@rebelart.cz
+420 703 124 119

Petr Bartoněk
bartonek@rebelart.cz

Vyplňte kontrolní otázku: osm + = 11

Vámi zadané kontaktní údaje budou použity jen pro zpětné kontaktování. Nebudou nikde uloženy ani poskytnuty třetím stranám.

Zpět nahoru

© 2019 Rebel Art - grafika, webdesign